Gólman Tomáš Vokoun zastavil všech 32 střel Caroliny a udržel čisté konto ve druhém utkání za sebou. Český brankář podržel Floridu při domácím vítězství 3:0 zejména v první třetině, v níž kryl 21 pokusů soupeře. Dařilo se i Milanu Hejdukovi, jenž byl u tří gólů Colorada.
Góly:1Asistence:0Střely:3+/-:1
Výtečnou tečí rozhodnul David Clarkson druhé utkání série Rangers a Devils. Ďáblové tak díky jeho vítězné brance srovnali stav tohoto souboje. ...tabulka vyhlášených
Střípky dnešní noci
- Martin Brodeur potvrdil vítězství Devils 23 úspěšnými zásahy z 25 střel.
- Bryce Salvador přispěl k vítězství Ďáblů dvěma přihrávkami.
- Marek Židlický byl u všech tří vstřelených branek Devils.
Reklama
Scoreboard
Chcete-li mít na stránkách scoreboard, jděte na tuto stránku...
Napište redakci
Chcete se stát redaktorem našeho serveru? Napište nám na email: redakce@nhlpro.cz
Gólman Tomáš Vokoun zastavil všech 32 střel Caroliny a udržel čisté konto ve druhém utkání za sebou. Český brankář podržel Floridu při domácím vítězství 3:0 zejména v první třetině, v níž kryl 21 pokusů soupeře. Dařilo se i Milanu Hejdukovi, jenž byl u tří gólů Colorada.
Vokoun vychytal druhou nulu v řadě
Gólman Tomáš Vokoun přispěl k výhře Floridy nad Carolinou 3:0 druhým čistým kontem v řadě. K výhře Pantery opět přivedla dvojice Reinprecht – Stillman, jenž si připsala po dvou bodech. Domácí Panthers tak vyhráli potřetí v řadě, zato Hurricanes venku ještě nevyhráli.
„Tomáš nám umožnil přežít první třetinu,“ chválil svého svěřence kouč Panthers Peter DeBoer. „Začátek jsme neměli takový, jaký jsme si představovali. Věděli jsme, že budeme čelit týmu, který je hladový po vítězství. Carolina udávala tempo.“
Vokoun předvedl skvělý výkon především v první třetině, v níž kryl 21 střel. Celkově si připsal 32 úspěšných zásahů a po rozpačitém vstupu do sezony se dostává do výtečné formy. Florida rozhodla o výhře třemi trefami v závěrečné třetině.
„Myslím, že jsme hráli dobře,“ obhajoval Canes brankář Ward. „Samozřejmě, není žádným tajemstvím, že se nám nedaří. Není to lehké, když máte za sebou sérii porážek, ale z dneška si můžeme odnést dobrý pocit.“
Za Hurikány nenastoupil centr Eirc Staal, jenž utrpěl nespecifikované zranění v horní části těla. Hosté v první části přestříleli soupeře 21:4, když těžili především ze tří přesilových her, přesto protáhli svoji černou sérii bez vítězství na deset zápasů.
Hejduk režíroval výhru Colorada
Výraznou postavou byl pro svůj celek útočník Colorada Milan Hejduk, který se stal stejně jako Vokoun nejlepším mužem utkání. Hejduk pomohl Coloradu porazit na domácím ledě Phoenix 4:1 dvěma trefami a jednou asistencí.
„Cítil jsem se skvěle a komunikace nám výborně fungovala,“ pochvaloval si uzdravený gólman Avs Peter Budaj, jenž při svém prvním startu v sezoně lapil 28 pokusů. „Po pár zákrocích jsem si to začal užívat, věděl jsem, kde jsem…Vrátil jsem se k základům a nesnažil se o nic složitého.“
Hejduk skóroval na začátku a v samotném závěru utkání, třetí bod si připsal za asistenci na rozhodujícím gólu Slováka Svatoše. Centr Paul Stastny třikrát přihrával na gól, den volna si díky nasazení Budaje mohl vzít Craig Anderson, jenž nastoupil do všech předchozích patnácti zápasů Avalanche.
Boyle vystřelil Sharks výhru
Až do nájezdů musel dojít duel mezi Columbusem a San Jose, jenž trumfovalo 3:2 díky přesnému zásahu obránce Dana Boyla. Žraloky podržel i gólman Evženi Nabokov, který pochytal pokusy Nulity Filatova, Antona Stralmana i kapitána Jackets Ricka Nashe.
„Celý zápas byl výzva,“ vysvětloval kouč Sharks Todd McLellan. „Celkově na dívání nebyl moc pěkný zápas. Odvedli obrovský kus práce ve hře přímo dopředu, hráli tvrdě a my jsme se jim snažili vyrovnat.“
Columbus tak sice doma prohrál po samostatných nájezdech se San Jose, ale v jeho dresu se poprvé od 13. října objevil obránce Jan Hejda. Ten po doléčení zraněného kolena strávil na ledě téměř 24 minut a byl u jedné obdržené branky.
Caps bez Ovečkina padli
Střelecky se prosadil nadějný český útočník Tomáš Fleischmann, ovšem jeho Washington bez zraněného kanonýra Ovečkina na ledě New Jersey nebodoval. Výhru Ďáblům vystřílel Nicklas Bergfors, jenž ve třetí třetině během čtyř minut vstřelil dva góly z přesilových her.
„Trochu jsem se dotkl puku,“ popisoval svoji druhou trefu v zápase Bergfors, jenž v 22 zápasech v NHL vstřelil 5 branek. „Byla to jenom lehká teč. Hlavně jsem rád, že kotouč skončil v brance. Z toho jsem měl největší radost.“
Devils se venku letos nesmírně daří, ve všech sedmi zápasech dokázali zvítězit. Naopak Capitals přišli o svoji šňůru devíti zápasů, ve kterých dokázali získat alespoň bod.
Sabres se pomstili Isles
V pátém čtvrtečním zápase vyhrálo Buffalo na svém ledě 3:0 nad New York Islanders, když jednou skórovalo v každé dvacetiminutovce. Za Šavle skórovali Derek Roy, Thomas Vanek a Paul Gaustad.
„Po té poslední porážce jsme se oklepali a odehráli povedený zápas,“ radoval se autor 24 zásahů Ryan Miller, jehož tým oplatil neworskému celku porážku 5:0. „Odvedli jsme dobrou práci v práci s pukem, na ledě jsme nevzdali nic, z čeho by mohlo vzniknout něco nebezpečného. Chtěli jsme kontrolovat zápas.“
Ostrované sice vyhráli poslední čtyři zápasy, ale proti kvalitní obraně Sabres v čele s Millerem se neprosadili. Proti svému bývalému celku se postavil gólman Martin Biron, ale ani jeho 36 zásahů n body nestačilo.
Čtvrteční výsledky:
Buffalo - New York Islanders 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) Branky: 9. Roy (Rivet, Vanek), 38. Vanek (Stafford, Connolly), 57. Gaustad (Myers, Tallinder). Vyloučení: 4:7. Využití. 2:0. Střely na branku: 39:24. Diváci: 17 626 (HSBC Arena). Hvězdy utkání: 1. Roy, 2. Miller, 3. Vanek (vš. BUF).
New Jersey - Washington 3:2 (0:1, 1:0, 2:1) Branky: 24. Rolston (Niedermayer, Langenbrunner), 42. Bergfors (Parise, Zajac), 56. Bergfors (Zajac, Greene) - 18. Sloan (Perreault, Clark), 59. FLEISCHMANN (Laich, Perreault). Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. Střely na branku: 32:28. Diváci: 13 498 (Prudential Center). Hvězdy utkání: 1. Bergfors, 2. Brodeur, 3. Parise (vš. NJD)
Columbus - San Jose 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0) Branky: 10. Chimera (Tjutin, Stralman), 37. Nash (Umberger, Stralman) - 7. Thornton (Clowe, Blake), 25. Heatley (Marleau, Boyle), rozh. nájezd Boyle. Vyloučení: 2:1, navíc Boll 2x na 5 min - Huskins a Staubitz na 5 min, Staubitz na 10 min. Využití: 1:1. Střely na branku: 28:39. Diváci: 13 401 (Nationwide Arena). Hvězdy utkání: 1. Nabokov (SJS), 2. Mason, 3. Nash (oba CBJ).