Finále NHL v plném proudu

Po tuhém a dlouhém semifinálovém boji v duelu Chicaga Blackhawks s Los Angeles Kings se nakonec až v prodloužení sedmého zápasu rozhodlo o postupu králů do finále. Indiánům se tedy obhajoba nepovede, i když k ní neměli vůbec daleko. Avšak štěstěna stála na straně králů z města andělů. Ti potřebovali opět plný počet sedmi zápasů pro postup. Předtím se Kings povedlo projít přes žraloky ze San Jose a kačery z Anaheimu. Druhý finalista z New Yorku měl obdobné trápení v osmifinále i čtvrtfinále. Jezdci se až po sedmých duelech dokázali prosadit přes letce z Filadelfie a tučňáky z Pittsburghu. Zato semifinálová série s Montrealem Canadiens se jim podařila zvítězit již po šestém vzájemném utkání. Hokejové sázení na finálová klání naleznete na bet365.

Samotné první finálové střetnutí na ledu Los Angeles nabídlo přesně to, co si téměř osmnáct a půl tisíce diváků na tribunách v hale a dalších milionů u televizních obrazovek od finále slibuje. Úvodní buly vhodil slavnostně Wayne Gretzky, jehož bohatá kariéra zanechala stopy v obou celcích. Trenérům však během zápasu musely stát na hlavě vlasy hrůzou a šediny by po něm mohli počítat na kvadrát. Rangers už v první třetině vedli 2:0, když se trefili v rozpětí dvou minut – Pouliot po samostatném úniku a Hagelin ve vlastním oslabení, který měl z pekla štěstí, když si jeho vyraženou střelu po nájezdu do brány srazil vlastní obránce. Tím ale brankový příděl do sítě Jonathana Quicka pro tento večer skončil.

Hned po dalších dvou minutách totiž Švéda Henrika Lundqvista v bráně jezdců překonal z velkého úhlu krátkou suchou střelou Clifford. Po krátké odmlce se v druhé třetině králové dočkali vyrovnání, kdy si Doughty nabruslil do útočného pásma, po výborné příhrávce od Williamse napříč kluzištěm se zbavil obránce a ze středové pozice mezi kruhy nedal Lundqvistovi šanci. Jako reakci pak poslal u mantinelu zezadu k zemi Brassard nic netušícího Browna, který se však po ošetření v kabině vrátil a v zápase pokračoval.

Nastala dlouhá perioda s dominancí brankářů. Zejména Lundqvist si na nudu rozhodně nemohl stěžovat. Hrálo se nahoru a dolů, Rangers trošku zaostávali za dominantně hrajícími Kings, kteří během třetí třetiny vyslali dvacet střel na Švédovu bránu. Ten však náporu s vypětím odolal a utkání tak i díky němu směřovalo do prodloužení. Tam však jeho kouzlo přestalo působit a po pěti minutách inkasoval. Nepovedené vyhození od podklouznuvšího Girardiho zachytil Richards, posunul kotouč na Williamse, který si s nastalou situací nelámal hlavu a vstřelil rozhodující gól.

Los Angeles tak využilo první výhodu domácího hřiště v této sérii. V noci ze soboty na neděli středoevropského času se budou snažit o totéž, aby si vybudovali ještě větší náskok a do New Yorku k dalším dvěma zápasům finálové série odjížděli s čistou hlavou. Naopak Rangers musí vrhnout všechny síly do ofenzívy. Vyrovnání před dvěma domácími utkáními by jim hrálo velmi do karet.