Bitkař Derek Boogaard: Největší hrozba

Po ledových plochách NHL jezdí hráč v dresu Minnesoty Wild s číslem dvacet čtyři na zádech. Je tím nejhrozivějším co můžete v zámořské soutěži potkat. S hokejkou si sice až tolik nerozumí, zato jeho hity jsou jako polibek od Pendolina jedoucího v plné rychlosti a úder jeho pravačky jako rána kopytem splašeného koně.
Při draftu v roce 2001 si „Boogieho“ v sedmém kole jako celkově dvě stě druhého v pořadí vybrala Minnesota Wild. První roky své profesionální kariéry prožil v juniorské soutěži WHL, ze které se poté stěhoval do týmu Louisiany IceGators v ECHL. Definitivně na sebe strhl pozornost v Houstonu Aeros, první farmě Wild, kde se stal díky své obrovité postavě a rváčským schopnostem nepřehlédnutelným článkem týmu. Sezónu 05/06 už strávil v NHL, kde se ihned zařadil k nejlepším bijcům a jeho pravá ruka získala mezi rváči asi takovou pověst jako má mezi brankáři střela zápěstím Jaromíra Jágra. Knokautoval hned šestici hráčů. Brennana, Brookbanka, Gilliese, McGrattana, Vandermeera a Spillera, což je vpravdě neuvěřitelná bilance. Porazit ho dokázali pouze velezkušení válečníci Donald Brashear, Georges Laraque a Chris Simon.
O rok později už se s Laraquem podělil o trůn pro krále bitkařů NHL. Na kolena ho v nejlepší bitce roku dostal pouze Eric Godard, znovu ztroskotal i na „Big Georgeovi“, avšak všechny ostatní bitky skončili Boogaardovým vítězstvím. Za všechny zmíním brutální KO, kterým Toddu Fedorukovi přerazil čelist.
Na letošním bitkařském účtu má pět soubojů. Těsně prohrál s Davidem Kočím i Georgem Parrosem. S Bradem Mayem a D. J. Kingem si však poradil. V repríze loňského nejlepšího měření sil těsně přemohl i Erica Godarda.
„Boogey Manova“ gigantická postava, enormní rozsah paží a smrtící pravý hák, který je bezpochyby nejlepší v celé NHL z něj dělá nejobávanějšího bitkaře ligy. Fanoušci Minnesoty (a nejen ti) ho jednoduše milují a každý hráč si zatraceně dobře rozmyslí nečistý zákrok na Demitru, Gáboríka, Rolstona či další Boogaardovy spoluhráče.
Derek Boogaard začal hrát hokej ve svých dvou letech, jeho hokejovým idolem byl Doug Gilmour. Rád sleduje box, k jídlu má nejraději suši a jeho nejoblíbenější hudební skupinou jsou populární Red Hot Chili Peppers. Letos v létě uspořádal diskutovaný kemp pro mladé chlapce, kde je učil jak obstát v hokejové bitce.

Přestože Derekovi úvod sezóny nevyšel tak impozantně jako v předchozích dvou letech, je naprosto jasné, že znovu patří mezi nejžhavější kandidáty na nejlepšího bitkaře roku.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *