Švýcarský Kloten hlásí posily. Získal Kamila Krepse, ale také Brookse Laicha

ilustrační obrázek

ilustrační obrázek, Autor obrázku: davidgsteadman

Výsledkově se jim zatím vůbec nedařilo. Ze základní části nejvyšší švýcarské soutěže je odehráno už necelých pět kol, tým Kloten Flyers v nich však dokázal nasbírat pouhých šest bodů. Tento zisk mu zatím stačí na to, aby si v lize o dvanácti mužstvech držel devátou pozici. Nemusí však na ní zůstat dlouho. Všechna tři mužstva nacházející se pod Klotenem mají na kontě po třech bodech a především po jednom zápasu k dobru. Vedení klotenských Letců tak aktuální situace mužstva nedala jinou možnost. Posílení bylo nevyhnutelné.

Finální klapka za vyjednáváními padla teprve během dnešního dne. Švýcarskému mužstvu se v tomto termínu podařilo stvrdit zisk hned tria hráčů, z nichž především jeden by měl klubové soupisce dodat opravdový lesk. V konkurenčním Luganu nebylo místo pro ofenzivního univerzála Rafaelle Sannitze. Z nevydařeného angažmá ve Slovanu Bratislava by se měl u Flyers vzpamatovat Kamil Kreps. Díky výluce NHL si potom angažmá v evropském týmu vyzkouší jedna z opor Washingtonu Capitals, forvard Brooks Laich.

Švýcar Rafaelle Sannitz byl odchovancem týmu z Lugana. V jeho dresu stačil ve švýcarské nejvyšší soutěži odehrát přes 400 utkání, s odchodem tedy mohl jen stěží počítat. V zámoří si sice věhlas nikdy nezískal, pravdou ovšem je, že své štěstí za oceánem v jednom ročníku zkoušel. V sedmém kole draftu 2001 si ho vybral týmu Columbusu Blue Jackets, na svoji zámořskou zkoušku si však ještě musel počkat. V ročníku 2004-05 působil v dresu farmářského týmu Syracuse Crunch, příliš se mu ovšem nedařilo a byl poslán také do ECHL. Po této sezoně se potom vrátil do mateřského Lugana, kde působil až do teď.

To kolem Kamila Krepse panovala v rámci nejvyšší zámořské soutěže mnohem větší očekávání a dostal také mnohem více prostoru, aby je naplnil. Stal se součástí nadupaného draftového ročníku 2003, kde byl vybrán jako celkově 38. Patrice Bergerona, Davida Backese, Shea Webera. Před těmito třemi hvězdami a mnoha dalšími hráči dali floridští Panteři přednost českému útočníkovi, jenž tehdy působil v OHL.

O místo v organizaci Panthers začal premiérově bojovat v sezoně 2004-05, kdy působil na floridské farmě. Na své premiérové starty v NHL si nicméně musel počkat až do sezony 2006-07, v níž stačil nastoupit čtrnáctkrát. Od nadcházející sezony už vyjma šesti duelů v AHL patřil do sestavy Panterů na stálo. Draftových očekávání ovšem nikdy ani zdaleka nedosáhnul.  V roce 2010 měl za sebou 232 zápasů v NHL s bilancí 60 bodů, když se rozhodl vzdát svůj boj o další a zamířil do Evropy. Vyzkoušel si SM-Liigu i KHL, kde měl působit také v nadcházející sezoně jako hráč Slovanu Bratislava. Jeho angažmá u bratislavského mužstva však ukončily jeho nevydařené starty v European Trophy. Nyní má v NLA šanci na reparát zpackaného startu sezony.

Kdo ale v dresu klotenského mužstva nebude muset vůbec nic zkoušet, je kanadský forvard Brooks Laich. Bylo by spíše překvapením, pokud by začal washingtonský forvard nastupovat v jiné útočné řadě než té první. Jedním ze stěžejních problémů Klotenu je totiž zatím produktivita. Pouze trio hráčů týmu dokázalo v pěti utkáních posbírat čtyři a více bodů. Zbytek mužstva nebodoval více než-li dvakrát.

Brooks Laich sám o sobě neplatí za vytříbeného playmakera, v NHL však dlouhodobě patří k elitním hráčům. Jeho hlavní zbraní jsou jeho výjimečné defenzivní schopnosti, s nimiž se řadí ke špičce mezi oboustrannými forvardy NHL. Po produktivní stránce zažil devětadvacetiletý útočník v posledních letech spíše útlum. Ze své top sezony 2009-10, v níž si připsal skvělých 59 bodů, postupně snížil své zisky na 48 a loni dokonce pouze na 41 bodů. Nutno však kalkulovat s faktem, že washingtonský tým v poslední sezoně právě nehýřil ofenzivní aktivitou a Laichových 41 bodů patřilo k nejlepším výkonům mužstva.

Evropské angažmá si tento ofenzivní univerzál vyzkouší pochopitelně vůbec poprvé v kariéře. V době, kdy se odehrávala předposlední výluka NHL, měl teprve za sebou první ligové starty v dresu Ottawy, která jej v roce 2001 draftovala a právě Washingtonu, kam byl v průběhu sezony 2003-04 vyměněn. Výlukovou sezonu 2004-05 strávil na washingtonské farmě, od nadcházejícího ročníku potom krom deseti zápasů stabilně nastupoval za Caps, v jejichž dresu už má nyní na kontě 556 utkání. Kloten také v jeho osobě dostává rovněž notnou dávku zkušeností.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *