Jonathan Ericsson vypomůže SSK Södertälje

ilustrační obrázek

ilustrační obrázek, Autor obrázku: davidgsteadman

Jonathan Ericsson nezůstal lhostejný k prosbě Södertälje o krátkodobou herní výpomoc ve švédské lize Allsvenskan. Osmadvacetiletý bek, jehož služeb v zámoří využívá Detroit a také za ně náležitě platí (3,25 milionu dolarů ročně), se tak vrací do klubu, ve kterém prožil svá juniorská léta. Ericsson jistým způsobem pokračuje v svém letošním návratu ke kořenům, protože až dosud nastupoval za divizní celek Vita Hästen, kde jako malý klučina z Karlskrony začínal s ledním hokejem.

Red Wings si z Ericssona postupně vychovali velice kvalitního obránce. Samozřejmě, role generála detroitského defenzivního valu připadne Niklasu Kronwallovi, nicméně v jeho krajana mají v Hockeytownu rovněž neotřesitelnou důvěru, vždyť více peněz platí jen Kronwallovi s Kylem Quinceym. Ericsson potvrdil své kvality v barvách mateřské Vity Hästen, během tří zápasů se blýskl pěti plusovými body, navíc zaznamenal tři asistence. Nyní oblékne dres Södertälje, osmého celku Allsvenskan.

Ericssonův první gól v sezóně 2011-2012:

A také přechodného zaměstnavatele Matta Reada s Carlem Hagelinem. Dva mladí útočníci rychlých nohou a velkého talentu patří k hvězdám druhé nejvyšší hokejové soutěže Švédska. Oba nasbírali rovnou desítku kanadských bodů, přičemž v trikotu s “S” na prsou odehráli jen šest utkání. Södertälje táhnou společně s francouzským reprezentantem Damienem Fleurym. SSK tak bude během následujících čtyř zápasů spoléhat na služby hned tří borců z NHL, Hagelina, Reada a Ericssona.

Ericsson přichází do Södertälje především kvůli rozsáhlé marodce mužstva švédského kouče Johana Strömwalla. Osmačtyřicetiletý trenér, který vede SSK druhým rokem, bude moci Jonathanovy služby poprvé využít už dnes, kdy Södertälje hraje proti Evertonu. „S ohledem na řadu zraněných jsme se rozhodli, že potřebujeme posílit náš kádr. Jsme moc rádi, že jsme mohli přivést Jonteho. Hrál za naši juniorku i hlavní mužstvo a moc dobře víme, co od něj můžeme očekávat,” řekl GM Per Nygårds.

A dodal, že se Södertälje pokusí Ericssona přesvědčit, aby zůstal po zbytek sezóny 2012-2013.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *