Carrozziho maska: Na motivy Winnipegu Jets s papuchalkem Puffinem

ilustrační obrázek

ilustrační obrázek, Autor obrázku: davidgsteadman

Nejen David Gunnarsson nelení během lockoutu zámořské NHL. Masky pro své klienty připravují i další air-brusheři, včera jsme zveřejnili novou přilbu Malcolma Subbana od Davida Lerouxe a dnes je na řadě Steve Nash a jeho přilba pro Chrise Carrozziho. Zatímco Subban chytá juniorskou OHL za Belleville Bulls, Carrozi působí mezi profesionály, poslední dobou obléká dres Ontaria Reign v ECHL. Nedá se ovšem tvrdit, že by prospekt Winnipegu Jets měl do NHL blíže než ten Bostonu Bruins.

Subbanova maska: Verš z Bible i postava Smrtky

Carrozzi se střídá s Jeanem Francoisem Berubem, brankařskou nadějí LA Kings, a vůbec se mu nedaří. Průměr 4,47 obdržené branky na zápas je všeříkající. Od NHL tedy dvaadvacetiletého Kanaďana dělí poměrně hluboká propast, nejprve se totiž musí prodrat alespoň do brankoviště St. John  Ice Caps. A právě jeho nová maska připravená Nashem, nejúspěšnějším autorem v našem žebříčku (Top Ten brankářských masek sezóny 2011-2012), v mých očích symbolizuje náročnou cestu, která jej čeká.

Nebo spíše cíle oné cesty. Na jedné straně Carozziho přilby najdeme maskota Ice Caps papuchalka Puffina (mořský pták), na té druhé stylizované logo Jets. „Většina motivů souvisí s Tryskáči. Jednu věc, jsem chtěl mít na masce bezpodmínečně, Puffina. Bylo to kvůli tomu, abych ukázal, že jsem profesionál, ale zároveň jsem chtěl, aby to celé vypadalo trochu legračně, aby to nepůsobilo příliš vážně. Proč? Když chytám v brance, hokejem se dobře bavím,”  řekl Carrozzi v rozhovoru pro In Goal Magazine.

154. hráč draftu roku 2008 si nechal na přilbu namalovat také své iniciály (vyvedené fontem typickým pro novinové plátky, viz. Chicago Tribune), zadní plát pak zdobí alternativní logo Tryskáčů a Carrozziho přezdívka Rozay. Celkový dojem? Nebýt papuchalka, šlo by o senzační masku. Až jednou, jestli vůbec, Carrozzi povýší do prvního týmu Jets, mohl by Nash ledovou trhlinu s Puffinem zacelit a udělat celý design symetrickým. Tedy, poukd by Carrozzi svolil. To by byla opravdu veliká paráda! Co myslíte vy, čtenáři NHLpro.cz?

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *