Adam Burish: Pro dnešní noc jsme se na skok vrátili do NHL

Adam Burish

Adam Burish, Autor obrázku: Anna Enriquez

Kolem dvanácti tisíc diváků se vydalo na hokejovou exhibici v americkém Rosemontu. Adam Burish dostal před časem nápad sezvat své spoluhráče z vítězného týmu Chicaga Blackhawks, aby si společně znovu zahráli a zavzpomínali na skvělý rok zakončený ziskem Stanley Cupu. Akce zvaná “Champs for Charity” se setkala s velkým diváckým zájmem a skončila cenným úspěchem – pro organizaci Ronald McDonald House Charities of Chicagoland and Northwest Indiana se vybralo 323 500 dolarů.

Pojďme k samotnému utkání, ve kterém se střetla mužstva “World” a “Champs”. Divoký zápas plný pohledných akcí skončil výhrou “Světáků” 16 ku 15 po samostatných nájezdech. „Procházíme si teď nepříjemným obdobím, jenže výluka je zcela titěrným problémem ve srovnání s tím, s čím si musejí procházet někteří lidé. To je důvod, proč jsme se pro ně dnes rozhodli vybrat peníze. Moc rád jsem se kluky sešel. Těšilo mě to o to víc, že jsme se dali dohromady kvůli dobré věci,” řekl Burish pro CSN.

Burish si užil první hokejový zápas po dlouhé době. A dost možná také na dlouho poslední, protože podle posledních zpráv by NHL nemusela odstartovat do konce prosince. Detroitská Winter Classic se ocitá v reálném ohrožení. Možná se neodehraje ani All-Star Game. Rázným krokem od NHL bylo zrušení všech listopadových zápasů, k čemuž došlo v pátek – vedení kanadskoamerické soutěže jen těžko hledá společně s hráčskou asociací. NHLPA nehodlá slevit ze svých nároků a lockout se stále protahuje…

Sestavy podle Chicaga Tribune:

Champs
Andrew Ladd, Jake Dowell, Jim Vandermeer, James Wisniewski, Joe Corvo, Craig Anderson, Jonathan Toews, Patrick Sharp, Adam Burish, Brian Campbell, Patrick Kane, Troy Brouwer, Craig Adams.

World
Ville Leino, Jamal Mayers, Antti Miettinen, Jared Boll, Mike Brown, Shawn Thornton, David Gilbert, Alex Goligoski, Ryan Suter, Kimmo Timonen, Greg Campbell, Niklas Bäckström, Daniel Carcillo, Bobby Ryan, Jordan Staal.

„Dnešek byl dobrým únikem od toho všeho. Přišlo mi to, jako kdybychom hráli skutečný zápas s hráči z NHL, fanoušky a rozhodčími. Pro dnešní noc jsme se na skok vrátili do NHL,” řekl vyhlášený bojovník, který se v létě dohodl na smlouvě se San Jose Sharks. Burishe potěšila hojná účast hokejistů z Národní hokejové ligy: „Osobně mě nejvíce potěšilo, že se tu ukázalo tolik kluků. S některými jsem hrál, proti jiným jsem nastupoval. Neměli potíže obětovat svůj čas a přijeli. Doufám, že se dobře bavili. Jako já.”

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *