Craig Smith se vrací do Severní Ameriky, jeho finská mise je u konce

ilustrační obrázek

ilustrační obrázek, Autor obrázku: Jakob Fannar

Osm zápasů, osm kanadských bodů. Ve skvělém světle se v drese KalPy Kuopio prezentoval nashvillský forvard Craig Smith. Jeden z nejlepších nováčků minulé sezóny NHL toho na severu Evropy již více nepředvede, sobotní vítězné utkání proti porinskému Ässätu bylo  jeho posledním vystoupením za černozlaté. V elitní formaci vedle Samiho Kapanena a Sakariho Salminena zaznamenal jednu asistenci, rozloučil se tedy s noblesou velkého hráče, který nezůstal ve Finsku nic dlužen své pověsti.

Smithovo angažmá bylo včera předčasně ukončeno na žádost amerického útočníka. Podle oficiálního webu KalPy vedly k nepříjemnému rozhodnutí třiadvacetiletého junáka osobní záležitosti. Rodák z wisconsinského Madisonu se tedy vrací zpět do Severní Ameriky a managementu Kuopia nezbývá nic jiného, než sehnat adekvátní náhradu. Bez ohledu na fakt, že aktuálně šestý klub SM-liigy bude nově využívat služeb svého minoritního spoluvlastníka Scotta Hartnella, ofenzivní hvězdu Philadelphie Flyers.

Craig Smith překonává
Mikea Smitha:

„Určitě se porozhlédneme po hráčském trhu, ale nebudeme nic podnikat před reprezentační přestávkou,” řekl kalpský generální manažer Kimmo Kapanen. Odchod Smitha znamená pro KalPu druhé říjnové oslabení, již dříve z tradičního celku odešel osmadvacetiletý centr Matti Kuparinen. Šikovný Fin zamířil do mezinárodní KHL, konkrétně posílil Avangard Omsk.  Sibiřský velkoklub má výborné zkušenosti s hráči z SM-Liigy, dosud posledním a zcela ideálním příkladem je slovenský sniper Tomáš Záborský.

O Smithově budoucnosti zatím není rozhodnuto. Někdejší kapitán wisconsinského univerzitního týmu bude po restartu Národní hokejové ligy čelit velké výzvě, musí dokázat, že si dvouletou smlouvu s ročním platem 2 miliony dolarů zaslouží. Coby nováček se blýskl šestatřiceti body v dvaaosmdesáti zápasech, čtrnáctkrát skóroval, dvaadvacetkrát si připsal asistenci. Dech mu došel v play-off, nastoupil jen dvakrát, nebodoval ani jednou… Tolik jako loni neoslnil ani na MS, jaro 2012 mu prostě nevyšlo.

V Kuopiu ovšem ukázal, že hrát hokej rozhodně umí…

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *