NHL se chystá zrušit Winter Classic, útok na divácký rekord se odkládá

ilustrační obrázek

ilustrační obrázek, Autor obrázku: pointnshoot

Měla to být největší oslava ledního hokeje, jakou kdy kdo uspořádal. Podle zákulisních informací Katie String ze amerického serveru ESPN se ale velkolepé akce zvané Hockeytown Winter Festival nedočkáme. Šestý ročník populární Winter Classic bude ve čtvrtek zrušen a s ním, jak předem varoval vlastník detroitských Red Wings, Mike Illitch, také celotýdenní program. Útok na absolutní divácký rekord na hokejovém utkání se tak odloží na neurčito, v historických tabulkách nadále zůstane nejvyšší návštěvou 104 173 lidí.

Neuvěřitelně početné publikum před dvěma lety zhlédlo bitvu odvěkých univerzitních rivalů. V zápase, který se do paměti hokejové veřejnosti vryl jako “The Big Chill at the Big House”, proti sobě bojovaly výběry Michiganu Wolverines a Michiganu State Spartans. Neohrožen zůstane také divácký rekord na soutěžním utkání  Národní hokejové ligy, o který se postarala mužstva Buffala Sabres a Pittsburghu Penguins na domácím stadionu Buffala Bills v roce 2008. Na Ralph Wilson Stadium si našlo cestu 71 217 diváků.

“The Big Chill at the Big House”:

Detroit měl v šestém vydání “zimní klasiky” svést tradiční souboj s Torontem Maple Leafs. Oba kluby mezi sebou živí věčnou rivalitu, v NHL působí od památných časů Original Six (BOS, CHI, DET, MTL, NYR, TOR). Možná si říkáte, proč se NHL odhodlá ke zrušení tak výdělečné akce, jakou Winter Classic, bezesporu je, aniž by nejdříve odvolala prosincová utkání. Odpověď přinesl kanadský server CBA.ca. Pokud NHL odstoupí od nájemní smlouvy Michigan Stadium do 2. listopadu, zaplatí jen stornopoplatek 100 000 dolarů.

To jsou jen nepatrné drobné, když uvážíme, že nájem “The Big House” v Ann Arbour vyjde na tři miliony dolarů. Srážka za vypovězení kontraktu by se pochopitelně s blížícím se termínem Winter Classic zvyšovala, přičemž záměrně píši jen o “zimní klasice”, nikoliv o celém Hockeytown Winter Festivalu. Ostatní zápasy hokejového svátku se měly sehrát na ledě Comerica Parku, domácím stadionu Detroit Tigers. Baseballový klub patří Illitchovi a dlouho se předpokládalo, že dějištěm Winter Classic bude právě Comerica Park.

Nakonec z toho sešlo, ostatně stejně jako z celé detroitské oslavy hokeje…

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *