Matt Bradley našel práci, zahraje si finský Mestis

ilustrační obrázek

ilustrační obrázek, Autor obrázku: davidgsteadman

Druhá finská liga Mestis získala velkou diváckou atrakci,  Tuto Hockey přivedl na sever Evropy kanadského útočníka Matta Bradleyho. Čtyřiatřicetiletý forvard naposledy oblékal dres floridských Panterů, se kterými došel do play-off, což pro miamský klub znamenalo historický úspěch. Cats si zahráli ve vyřazovacích bojích poprvé od roku 2000, kdy čtyřikrát padli proti New Jersey Devils. Stejný soupeř je poslal z kola ven i letos, nejnapínavější z čtvrtfinálových sérií ovšem tentokrát měla sedm dílů a rozhodovala se až náhlou smrtí.

A nebezpečné Pantery “zabil” Adam Henrique. Bradley do bitev o stříbrný pohár nezasáhl, sezónu mu předčasně ukončilo únorové dosti kuriózní zranění. Při neúspěšné snaze o uštědření bodyčeku George Parrosovi z Anaheimu Ducks se Bradley praštil o floridskou střídačku a údajně si způsobil otřes mozku. Podle oficiálních zpráv se jednalo o blíže nespecifikované zranění horní části těla. Rodák z ontarijského Stittsville přišel o celých 24 zápasů základní části a všech sedm duelů proti NJD v play-off.

Zdravotní komplikace Bradleyho ovšem stály mnohem více než jen několikaměsíční herní absenci, floridský GM Dale Talon se rozhodl vykoupit poslední rok jeho kontraktu a poslal bojovného veterána na hráčský trh. Handicapován vynucenou pauzou zůstával Bradley dlouho bez práce. Až do října. To se mu ozvali z finského Turku, kde hraje v hale Kupittaan jäähalli své domácí zápasy Tuto Hockey. Finský hokej by mohl Bradleymu vyhovovat, vždy byl solidním bruslařem. Jen bude muset zapomenout na časté šarvátky.

„Finové jsou známí tím, že výborně bruslí. Myslím si, že budu muset změnit styl hry, abych dobře zapadl,” řekl Bradley pro oficiální klubový web. Žraloky ze San Jose draftovaný borec umí dávat góly i vymyslet šance pro své spoluhráče, nicméně v NHL se prosadil zejména díky neúnavnému forčekingu a faktu, že je týmovým hráčem k pohledání. Hrával ve třetí, čtvrté řadě. Osobní maximum v produktivitě? 24 kanadských bodů z ročníku 2009-2010, kdy ještě oblékal dres washingtonských Capitals. Na farmě dokázal větší ofenzivní kouzla.

Průměr přes půl bodu na zápas nebyl pro Bradleyho problém a dá se očekávat, že ve Finsku bude bodovat ještě častěji. Jen si vzpomeňte na minulou výluku, kdy se jako hráč Pittsburghu Penguins (do Pensylvánie odešel v roce 2003 z Kalifornie) upsal EC Dornbirneru, druholigovému celku z Rakouska. V šesti zápasech se blýskl pěti góly a dvěma asistencemi, pověst “tvrdého chlapíka” potvrdil osmnácti trestnými minutami. Jak si povede v zemi tisíce jezer? A uvidíme ho ještě v Národní hokejové lize? Kdo ví…

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *