Anders Lindbäck posílí Ilves Tampere

ilustrační obrázek

ilustrační obrázek, Autor obrázku: Casey Fleser

Nadvláda Miiky Wiikmana nad brankovištěm Ilvesu Tampere je u konce, poslední celek SM-Liigy se pokusí zachránit Anders Lindbäck. Zachránit? Ilves málem sestoupil o třídu níž již v minulém ročníku a ani aktuální základní část neodstartoval tak, jak by jeho klubová tradice velela. Šestnáctinásobný šampión dostává nejvíce branek ze čtrnácti účastníků SM-liigy, v sedmnácti zápasech inkasoval 66krát. Dokáže Lindbäck zastavit přísun branek do klece Rysů?

V tamperské brance nahradí již zmíněného Wiikmana, osmadvacetiletého “skorokrajana”. Wiikman ještě v mládežnických kategorií reprezentoval Švédsko, nicméně později začal chytat za finský národní tým. Úspěšnější se bratrského brankářského tandemu se před časem marně pokoušel prorazit do National Hockey League, nejdříve v dresu New York Rangers, poté neuspěl u  Phoenixu Coyotes.  V sezóně 2012-2013 odchytal za Ilves jedenáct zápasů s úspěšností zákroků 89,6%.

Wiikman ovšem není jediným mužem, který se letos postavil do rysí klece. Do devíti zápasů zasáhl dvacetiletý talent finského hokejeVille Kolppanen. Ani on nepodával nijak výjimečné výkony, kryl slabých 87,0% střel soupeřů. Příchod Lindbäcka je tedy snadno pochopitelný, pro Ilves se stává třetí říjnovou posilou, první z NHL. Před potenciální jedničkou Tampy Bay Lightning do Tampere dorazili dva útočníci, Erkki Rajamäki z IFK Helsinky a Danny Dries z St. John IceCaps (AHL).

Lindbäckovo angažmá na severu Evropy potvrdil pro Tampa Bay Times jeho agent Michael Deutsch. Čtyřiadvacetiletý gólman si zkrátka nemůže během stále se protahujícího se lockoutu dovolit nechytat, do přípravného kempu, který pro něj bude klíčovou zkouškou, musí přijít ve špičkové formě, aby obstál v konkurenci Mathieua Garona, kanadského veterána a jediného vážného rivala v boji o post tampského brankáře číslo 1. Lindbäck je třetím borcem Bolts, který se vydal do Evropy.

Urostlého blonďáka předběhli jeho krajan Viktor Hedman a Američan Adam Hall. Hedman nastupuje za kazašského zástupce v KHL astanský Barys, Hall se zase prohání po kluzištích 2. Bundesligy v dresu Ravensburgu Towerstars.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *