Co dělají hvězdy NHL po ukončení kariéry?

20140721221849

Jeremy Roenick, zdroj: http://commons.wikimedia.org

Zámořská NHL je nebe na zemi pro všechny hokejisty a zároveň vysněný cíl většiny mladých talentů. Velké hvězdy a výborní hráči se probojují do prestižní ligy, kde se opět mohou předvést a ukázat to nejlepší ze svého umění proti vynikajícím kolegům z celého světa. A to již od roku 1917. Sportovní sláva a známosti přináší mnohé povinnosti, které hráči musí plnit po dobu své kariéry při reprezentaci svých klubů, potažmo v reprezentaci národních mužstev. Po ukončení aktivní hráčské kariéry se kromě nabyté slávy a možného jmění přehoupnou sportovní povinnosti na další – méně náročné a více příjemné. Množství odpočinku, zábava a tenis či golf jsou běžnými zálibami sportovců po ukončení profesionální kariéry. Někdy se k tomu mohou ještě přidat i jiné sporty, kupříkladu čím dál oblíbenější poker pod záštitou PokerStars.

Největší akcí, jež se koná jako kombinace obou zábavných sportů, je turnaj PokerStars NHL Alumni, ve kterém se profesionální hráči pokeru a aktivní čí bývalí slavní hráči z NHL utkávají s „běžnými smrtelníky“ z řad hráčů pro zábavu u pokerových stolů v designu hokejového kluziště. Těmto událostem se dostalo v Americe obrovské obliby, až z toho vyústilo natáčení již druhé série vysílané v kanadské televizi a na internetu.

Mezi slavné hvězdy zastupující NHL se zařadili Pat LaFontaine, Denis Savard, Darcy Tucker či Matthew Barnaby. Taktovky komentování se zhostil Joe Stapleton a s ním další bývalá hokejová legenda Jeremy Roenick, kteří spolu výborně kombinovali hokejovou a pokerovou hantýrku a dokázali tak pro diváky přinést velmi nevšední zážitek. Na straně profesionálů v pokeru se představila Vanessa Rousso, neboli Lady Maverick, slavná a velmi půvabná americká hráčka pokeru stojící na pátém místě tabulek hodnocení ženských výdělků ze hry. K těmto osobnostem se vždy přiřadí jeden z mnoha hráčů, kteří se v online kvalifikaci pokouší o své štěstí. Lákavá vidina spolupráce s hvězdami a tvářemi obou sportů společně s příjemným výdělkem je dobrou motivací to vyzkoušet.

20140721221856

Vanessa Rousso, zdroj: http://commons.wikimedia.org

I v Česku se diváci mohou podívat na velká jména pokeru, hokeje a zároveň zkusit své štěstí a přímo si s nimi zahrát. Hvězdní čeští hokejisté, kteří by mohli v pohodě poskládat dvě pětky, se sešli již několikrát v Praze. Velká jména formátu Ondřej Pavelec, Martin Ručinský, Petr Průcha, Tomáš Plekanec a nebo Tomáš Kaberle předvedli své umění i bez výstroje a pouze s pomocí svého chladného pokerového obličeje. I další ročníky měly podporu známých osobností jako Jaroslav Špaček, Aleš Kotalík či David Kočí, kteří doplnili dřívější hráče ze zámořské NHL. Velikosti kanadského představení to české sice nebylo, avšak podobný pocit rozhodně zažívali hráči i diváci také na naší půdě. Největší z akcí podobného ražení, která se konala na konci minulého roku, pak vyhrál opět pod taktovkou PokerStars jeden z jejich ambasadorů, úspěšný tenista Rafael Nadal.

Aktuálně se rozbíhá další turnaj PokerStars NHL Alumni v Kanadě, která by měla vyvrcholit velkým třídenním natáčením na konci července v Torontu pro účely divácky velmi oblíbené televizní série. Pokud tedy také patříte mezi fanoušky dobré zábavy a chcete se podívat, co vaše oblíbené legendy ledního hokeje předvádí na stará kolena, nalaďte si videa z této události.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *